previous arrow
next arrow
Slider

Pazarlama Analizi


Pazarlama Analizi,oyun alanınızı ve sizin bu alandaki yerinizi tespit edebilmek adına olmazsa olmaz bir çalışma olmakla birlikte, genelde göz ardı edilmekte. Size sunacağımız Pazarlama Analizi hizmetimiz ile dijital platformda yapacağınız pazarlama faaliyetlerinizde kullanacağınız bir yol haritası çıkarmanıza yardımcı olur.

Omnichannel Pazarlama


Bir süredir pazarlama dünyası hızlı ve büyük değişimler geçiriyor. Kitlesel “zorlama” prensipli pazarlamadan uzaklaşıp daha kişiselleştirilmiş, tüketicilere birçok kanaldan ve cihazdan ulaşılabilen çok kanallı omnichannel pazarlamaya geçiliyor. Peki ya siz bu hızı takip edebiliyor musunuz?Mutfakta yemek pişiren annenizi düşünün. Yeni tarifleri hem sosyal ağlardan hem de mobil uygulamalardan inceliyor arkadaşlarıyla paylaşıp etkileşim alıyor. Peki ya siz? Beğendiğiniz o çantayı veya uçak biletini ilk önce Google’da aratıyor sonrasında birkaç uygulama üzerinden aynı anda karşılaştırıyorsunuz. Satın alma kararını ise önce fiyatı sonrasında ise aldığınız destek belirliyor.Satın alma kararı herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, herhangi bir cihazdan istenilen bir zamanda başlar ve son bulursa, şirketinizin tüm bu süreçte kesintisiz bir kullanıcı iletişim deneyimi sağlaması gerekir.

Omnichannel Pazarlama Nedir?

Omnichannel pazarlama en basit haliyle; herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde ve herhangi bir cihazda tüketicilerle bağlantı kurabilmek için bir kuruluşun kanallarını, süreçlerini ve stratejilerini sorunsuz bir şekilde entegre etmek olarak tanımlanır. Markanızın, hedef kitlesiyle birçok kanal üzerinden sürekli olarak etkileşim halinde olmasıdır. Hızlı sipariş hizmeti ve kolay ödeme imkanlarıyla fark yaratan bir müşteri deneyimine sahip olabilirsiniz. Omnichannel PazarlamaTüketiciler artık bir mağazadan, web sitesinden, mobil uygulamadan, dijital katalogdan veya sosyal medyadan inceledikleri şirket ile anında iletişim kurmak isterler. Telefonla arayabilirler veya mobil telefonlarındaki bir uygulamayı kullanarak ulaşmak isteyebilirler. Tüketicilerinizi bu deneyimin her aşamasında mutlu etmek için bütün kanalların açık ve ulaşılabilir olması gereklidir.Omnichannel Pazarlama Müşteri Sadakatini ArtırıyorOnline ve fiziksel mağazaların beraber çalışması müşteri memnuniyeti için oldukça önemlidir. Müşteriniz size ulaştığı her kanalda aynı özenli müşterimi deneyimini yaşamak ister. Bunun en kolay yolu müşterilerinizin detaylı profilini oluşturup onlara kişiselleştirilmiş reklam programları uygulayabilirsiniz. Müşterilerinizin feedbackleri de tek kanalda toplanacağı için şikayet ya da önerilere hızlı geri dönüşler yaparak müşteri ilişkinizi sürekli canlı tutabilirsiniz. Başarılı bir omnichannel pazarlama yönetiminde; müşteriyle sürekli iletişim halinde olmak, müşterinin satın alma süreçlerini takip ederek gerektiğinde müşteriye hatırlatmalar yapmak ve müşteri haritasını çıkarmak geleneksel ve dijital pazarlama süreçlerinin önemli bir parçasıdır.
SATIN AL